[ETERNITY 3.0]

Mapa strony

Tekstowe opinie o nowościach TV

2014-01-04 08:51 Koniec 2013 roku przyniósł nam całkiem niezłą serię

Nie tak całkiem dawno temu, bo 17-ego października 2013-ego roku, swoją premierę miał amerykański serial historyczny (z dużą dawką elementów fantasy) zatytułowany "Reign". Emitowana przez The CW seria składa się z 22 epizodów, z których dotąd wyemitowano osiem.

Serial opowiada o Marii Stuart, młodziutkiej królowej Szkocji, która przybywa na dwór Francji by poślubić Franciszka, syna królowej Katarzyny Medycejskiej (w tej roli Megan Follows, którą starsze roczniki mogą pamiętać jako Anię z Zielonego Wzgórza ;>) i króla Henryka de Valois.

Jak dotąd seria zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Szybko zostajemy wciągnięci w świat dworskich intryg, spraw politycznych, romansów i skandali, a obecność Nostradamusa (który istotnie był niezwykle ceniony przez królową Katarzynę) dodatkowo nadaje "Reign" szczyptę tajemniczości. W połączeniu z tajemniczą postacią błąkającą się po zamku, lasem pełnym pogan składających krwawe ofiary swym bóstwom oraz naprawdę fajnie wykreowanym i zagranym postaciom, serial wciąga. Nie jestem wielką fanką kina kostiumowego, ale jak na razie "Reign" ogląda mi się znakomicie i mam tylko nadzieję, że poziom serii będzie wzrastał z każdym epizodem. No i że nie zdejmą go przedwcześnie z anteny ;)

Powrót do spisu aktualności